iranmarketingmag
demographiciranmarketingmag
,

متغییرهای جمعیت شناختی درعصراطلاعات

اطلاعات جمعیت شناختی بخش کلیدی از استراتژی بازاریابی مشاغل است. اطلاعات جمعیتی کمک می کند تا با توجه به ویژگی ها ، خواسته ها و نیازهای اصلی ، تک تک مخاطبان را شناسایی کند.اطلاعات جمعیتی توضیح می دهد که مخاطبان شما را چه کسانی تشکیل می دهد تا مشتریان را بر اساس متغییر های فردی تقسیم بندی کنید. امروزه و در عصر اطلاعات چگونه می توان متغییر های جمعیت شناختی را شناسایی کرد و از آن بهره برد.
iranmarketingmagiranmarketingmag
,

۵ مولفه اساسی توسعه فروش

توسعه فروش فرآیند پرورش سرنخ های تجاری یا چشم انداز و آماده سازی آنها برای تصمیم خرید نهایی است. کارکرد فروش این است که به طور مستقیم به مشتری نهایی بفروشد. اما وظیفه توسعه فروش کار از طریق شرکا برای فروش به مشتری نهایی ، به روشی مقیاس پذیر است
iranmarketingmagiranmarketingmag
,

چگونه یک برنامه فروش تنظیم کنیم + الگو نمونه

یک برنامه فروش اهداف ، تاکتیکهای سطح بالا ، مخاطبان هدف و موانع احتمالی شما را مشخص می نماید. و به طور خاص روی استراتژی فروش شما تمرکز دارد. یک طرح تجاری اهداف شما را مشخص می کند امایک برنامه فروش دقیقاً چگونگی وقوع آن را شرح می دهد. برنامه های فروش اغلب شامل اطلاعاتی در مورد مشتریان هدف ، تحقق درآمد ، ساختار تیم و استراتژی ها و منابع لازم برای دستیابی به اهداف آن می باشد.
iranmarketingmagiranmarketingmag
,

۵ ویژگی شخصیتی رهبران فروش

یک رهبر برتر فروش به تفکر استراتژیک، نگاه فکور،همدلی و خدمتگزاری به پرسنل خود نیاز دارد. وی در نقش مربی به تیم خود یاری می رساند.
iranmarketingmagiranmarketingmag
,

۴مرحله برای ایجاد استراتژی رسانه‌های اجتماعی

استراتژی بازاریابی رسانه های اجتماعی خلاصه ای از همه اقداماتی است که شما می خواهید در رسانه های اجتماعی به آن دست پیدا کنید. این اقدامات به شما این امکان را می دهد که به سمت موفقیت حرکت کنید.
rfmanalysisiranmarketingmag
,

مدل RFM در تجزیه و تحلیل رفتار مشتریان

 تجزیه و تحلیل RFM به شما کمک می کند تا مشترکات و تفاوت هایی بین مشتریانی که خرید را تکرار می‌کنند و مشتریانی که به شما درکی از تجربه خرید نمی دهند ، را درک کنید.
رکورد فروشiranmarketingmag
,

۵ اشتباه مهلک شرکت ها در شرایط رکودی

با کوچک شدن اقتصاد شرکت ها درک می کنند که با ادامه فعالیت به همان روش قبلی ، نتیجه متفاوتی کسب نمی کنند. باید ها و نباید های رفتاری در این دوران چیست؟
,

کلان داده ها

کلان داده یک واژه جامع است برای استراتژی های مدورن و تکنولوژی که نیاز به گردآوری سازماند هی و پردازش اطلاعات و ایجاد بینش از یک دسته داده را دارد .
,

فروش از طریق میکرومارکتینگ

شرکت های بین المللی به تجارت خود بصورت جزء به جزء نگاه می کنند آنها بر بازار های با پتانسیل بالا تمرکزمی کنند . این اقدام منجر به آن میشود که بدون افزایش در هزینه ها ، فروش آنها دوبرابر رشد کرده باشد .

به ما ایمیل بفرستید

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *